Se incarca

Inginer Proiectant

CANDIDATUL IDEAL

Cerinte necesare ocuparii postului:

  • absolvent studii tehnice nivel master (Facultatea de Constructii Civile si Industriale);
  • cunostinte avansate de rezistenta materialelor, calcule statice;
  • abilitati avansate de operare pe calculator (AUTOCAD 2D, 3D sau alte programe de desen tehnic);
  • abilitati de analiza, sinteza si decizie;
  • experienta ca inginer consultant in domeniul constructiilor constituie avantaj;
  • interesat sa studieze si sa initieze solutii si produse noi;
  • cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • bune abilitati de comunicare, creativ, perspicace, constiincios.

DESCRIERE JOB

Responsabilitati si atributii:

  • propunerea solutii lor tehnice si panotajelor pentru ofertare;
  • realizarea documentelor tehnice care insotesc produsele : fise tehnice, manuale de montaj;
  • elaborarea desenelor conform solutiilor de montaj propuse;
  • evaluarea situatiilor si combinatiilor incarcarilor;
  • realizarea calculelor statice si a dimensionarilor pentru lucrari de complexitate redusa/medie;
  • suport tehnic pentru parteneri in realizarea proiectelor;
  • dezvoltarea unor solutii tehnice si produse noi;
  • colaborarea cu birourile tehnice si de arhitectura.

CE OFERIM

Salariu motivant
Mediu de lucru profesionist
Transport Ploiesti-Ceptura-Ploiesti
Tichete de masa
Prima anuala in functie de performante

CUM APLICI

Trimite-ne CV-ul tau si o scrisoare de intentie, cu subiectul “Inginer Proiectant” la adresa jobs@metigla.ro.

Experienta:

SENIOR

Expira la:

31.12.2018

POSTURI DISPONIBILE:

Experienta: JUNIOR/SENIOR

Expira la: 31.12.2018