Se incarca

Economist

Ne dorim in echipa o persoana organizata si riguroasa

 Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare de specialitate (profil finante-contabilitate);
  • Experienta in domeniul financiar-contabil – minimum 3 ani;
  • Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
  • Cunostinte foarte bune de operare calculator;
  • Cunoştinţe de limba engleză (scris/ vorbit nivel mediu);
  • Abilităţi de organizare, sistematizare şi prioritizare;
  • Capacitate de asimilare şi procesare a informaţiilor.

DESCRIERE POST

Responsabilitati:

  • Inregistrarea corecta si la timp a tuturor operatiunilor financiar-contabile, cu respectarea planului de conturi în vigoare si cu particularizările convenite de companie privind detalierea veniturilor şi cheltuielilor;
  • Inregistrarea corecta si la timp în evidenta contabila a facturilor de prestari servicii si marfuri emise de terti;
  • Efectuarea platilor catre furnizorii de bunuri si servicii, interni si externi; efectuarea platilor catre autoritatile statului;
  • Generarea zilnica a extraselor bancare;
  • Comunicarea zilnica a avansurilor incasate de la clienti, in forma scrisa (pe email);
  • Este responsabil pentru verificari si/sau inregistrari contabile privind: furnizori de marfa, descarcare/gestiune stocuri, reconcilieri lunare stocuri si fise furnizori;
  • Se ocupa de intocmirea si verificarea lunara a Registrului de Mijloace Fixe;
  • Se ocupa de inregistrarea ajustarilor conform inventarului anual;
  • Asigura suport administrativ si operational Contabilului Sef, in pregatirea raportarilor lunare catre companie si la pregatirea inchiderii lunare, conform reglementarilor interne specifice;
  • Propune solutii si proceduri pentru eficientizarea activitatii departamentului;
  • Pastreaza secretul profesional conform normelor interne aprobate;
  • Participa la intocmirea procedurilor de lucru si efectuarea controlului intern;
  • Participă la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii riguroase a inventarierii;
  • Întocmeste toate declaratiile si raportarile fiscale în termenele legale;
  • Intocmeste periodic (lunar, semestrial si anual) declaratiile solicitate de Institutul de Statistica.

CE OFERIM

Salariu negociabil
Mediu de lucru competitiv
Training
Bonuri de masa
Transport: Ploiesti – Ceptura – Ploiesti

CUM APLICI

Trimite-ne CV-ul tau si o scrisoare de intentie, cu subiectul “Economist” la adresa jobs@metigla.ro.

Experienta:

JUNIOR/SENIOR

Expira la:

31.12.2018

POSTURI DISPONIBILE:

Experienta: JUNIOR/SENIOR

Expira la: 31.12.2018