Se incarca

Planificator Logistica

CANDIDATUL IDEAL

Cerinte:

  • Abilitati de operare pe calculator (pachet Office, operare in ERP).
  • Deschidere pentru a invata lucruri noi.
  • Orientare spre rezolvarea problemelor.
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa.
  • Domiciliu stabil in comuna Ceptura sau localitati limitrofe.

DESCRIERE POST

Responsabilitati:

  • Intocmeste simularile de cursa in ERP.
  • Verifica rentabilitatea simularilor (curselor).
  • Verifica stadiul comenzilor lansate in executie.
  • Rezerva produselele fizic si scriptic in ERP.
  • Participa la sedintele de productie.
  • Intocmeste si listeaza fisele de transport.
  • Mentine relatia cu partenerii (transportatorii).
  • Negociaza cu furnizorii de transport cursele non-standard.
  • Gestioneaza mostrele, standurile si alte elemente de marketing ce trebuie ridicate/livrate.
  • Gestioneaza materialele lemnoase si diversele produse ce trebuie aduse la fabrica.
  • Verifica corectitudinea adreselor de livrare si a zonelor de transport, atribuite comenzilor.
  • Calculeaza costul abaterilor de la ruta prestabilita a transportatorilor.
  • Intocmeste programarile pentru livrarile in magazinele tip DIY, tine evidenta si asigura respectarea lor.
  • Verifica functionarea dispozitivelor de localizare a autoutilitarelor (GPS).

CE OFERIM

  • Oportunitati de dezvoltare profesionala
  • Salariu motivant
  • Tichete de masa
  • Spor de fidelitate in functie de vechimea in companie
  • Zile de concediu suplimentare in functie de vechimea in companie
  • Bonus anual in functie de performanta

CUM APLICI

Trimite-ne CV-ul tau si o scrisoare de intentie, cu subiectul “Planificator Logistica” la adresajobs@metigla.ro.

Experienta:

MIDDLE

Expira la:

15.03.2021

POSTURI DISPONIBILE:

Experienta: MIDDLE

Expira la: 15.02.2021

Call Now Button