Se incarca

Ambitious Design Engineer

CANDIDATUL IDEAL

Profilul candidatului:

  • Licențiat în inginerie (Facultatea de Construcții Civile, Industriale și Agricole, Facultatea de Inginerie Industrială și Robotică, Inginerie Mecanică și Electrică);
  • Experiență în domeniul tehnic, de preferat în proiectarea construcțiilor civile și industriale sau în dezvoltarea de materiale conexe acestora;
  • Abilități de operare pe calculator (Pachet Office, AutoCad sau alte programe de desen tehnic);
  • Bune abilități de raționament spațial cu interes pentru elaborarea, dezvoltarea și optimizarea produselor existente și a soluțiilor de asamblare și montaj derivate din acestea;
  • Perspicacitate și bune abilități de comunicare;
  • Interes și/sau experiență în rezistența materialelor este un plus.

DESCRIERE JOB

Responsabilitati si atributii:

  • Elaborarea desenelor produselor și soluțiilor de montaj propuse;
  • Detalierea documentelor tehnice care însoțesc produsele: fișe tehnice, manuale de montaj;
  • Asigurarea suportului tehnic pentru parteneri în dezvoltarea proiectelor, precum și în implementarea acestora;
  • Asigurarea suportului tehnic intra şi extra-departamental (necesar de materiale, desene, schițe, randări);
  • Participarea activă la dezvoltarea de noi produse și la proiectele de optimizare tehnica în general;
  • Colaborarea cu birourile de inginerie și arhitectură, în ceea ce privește proiectarea sistemelor de placare a structurilor din oțel sau beton și rezistența materialelor.

CE OFERIM

  • Program de training extins şi continuu, cu oportunități de dezvoltare personală;
  • Puteți conta pe un pachet salarial adaptat și motivant;
  • Vă veți alătura unei companii sănătoase, de succes și în continuă creștere, în care angajamentul personal, inovarea și antreprenoriatul sunt foarte apreciate.

CUM APLICI

Trimite-ne CV-ul tau si o scrisoare de intentie, cu subiectul “Ambitious Design Engineer” la adresa jobs@metigla.ro.

Experienta:

JUNIOR / SENIOR

Expira la:

25.06.2022

POSTURI DISPONIBILE:

Experienta: MIDDLE

Expira la: 13.05.2022

Expira la: 18.11.2021

Expira la: 14.11.2021

Call Now Button