Se incarca

Asistent Logistica

CANDIDATUL IDEAL

Profilul candidatului:

  • Absolvent de studii superioare cu licență;
  • Experiență profesională de minimum 1 an, experiența în domeniul logistic este un plus;
  • Abilități de operare pe calculator (Pachet Office, Outlook);
  • Gândire logică si abilități organizatorice;
  • Atenție la detalii și capacitate de prioritizare;
  • Abilități de comunicare și relaționare bine dezvoltate;
  • Deschidere pentru a învăța lucruri noi.

DESCRIERE POST

Responsabilitati:

  • Asigură efectuarea comenzilor de transport marfă și gestionează facturile transportatorilor și anexele aferente;
  • Întreține date în sistemul ERP;
  • Asigură transmiterea în scris (e-mail) a informațiilor privind planificarea transportului ExWorks si returul de marfă și rastele către toate persoanele implicate;
  • Întocmește rapoarte specifice activității logistice (exemple: raport intrari-iesiri, centralizarea neconformităților, alte rapoarte lunare și anexe);
  • Asigură întocmirea AWB-urilor și arhivarea documentelor logistice;
  • Gestionează intrările-ieșirile de rastele, paleți și diferite categorii de produse.

CE OFERIM

  • Program de training extins şi continuu, cu oportunități de dezvoltare personală;
  • Puteți conta pe un pachet salarial adaptat și motivant;
  • Vă veți alătura unei companii sănătoase, de succes și în continuă creștere, în care angajamentul personal și inovarea sunt foarte apreciate.

CUM APLICI

Trimite-ne CV-ul tau si o scrisoare de intentie, cu subiectul “Asistent Logistica” la adresa jobs@metigla.ro.

Experienta:

MIDDLE

Expira la:

13.05.2022

POSTURI DISPONIBILE:

Experienta: JUNIOR / SENIOR

Expira la: 25.06.2022

Experienta: MIDDLE

Expira la: 18.11.2021

Expira la: 14.11.2021

Call Now Button